Reklam Hizmetleri

Google Reklamları

Google AdWords ile, işletmeniz için hızlı ve basit bir biçimde reklam oluşturup yayınlayabilirsiniz. Reklamlarınızı Google’da ve reklamcılık ağımızda yayınlayabilirsiniz. Bütçeniz ne olursa olsun, yalnızca reklamlarınıza tıklandığında ödeme yaparsınız.

AdWords reklamları, bir kullanıcı Google’da anahtar kelimelerinizden birini kullanarak arama yaptığında arama sonuçlarıyla birlikte görüntülenir. Böylece, zaten işinizle ilgilenen bir kitleye reklam yapmış olursunuz. Ayrıca reklamlarınızı, her geçen gün büyüyen Google Ağı’ndaki içerik sitelerinde yayınlamayı da tercih edebilirsiniz. Reklamınızın görünmesini istediğiniz içerik yerleşimlerini tam olarak seçebilir ya da içeriğe dayalı hedefleme özelliğinin anahtar kelimelerinizi içerikle eşleştirmesine izin verebilirsiniz.

Metin, resim ve video reklamlar olmak üzere, çeşitli reklam biçimleri arasından seçim yapabilirsiniz.

AdWords’te minimum bir aylık ücret ödemeniz gerekmez, yalnızca çok düşük bir etkinleştirme ücreti alınır. Google AdWords’le reklam vermenin maliyeti ile ilgili daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.


Facebook Reklamları

Dünya üzerindeki Facebook kullanıcı sayısı 1 milyarı geçmiş durumda. Facebook kullanıcıları şu ana kadar 1 trilyon 130 milyar beğenmiş, 219 milyar fotoğraf eklemiş ve 17 milyar yer bildirme yapmıştır.

Socialbakers verilerine göre; Türkiye’de yaklaşık 32 milyon Facebook kullanıcısı var ve Facebook kullanıcı penetrasyonu %50 seviyesindedir.

Neden Facebook Reklamları

  1. Türkiye genelinden geniş hedeflemeyle internet kullanıcılarının büyük kısmına ulaşılabilinir
  2. Geniş kapsamlı demografik hedefleme (yer, cinsiyet, yaş, okul, medeni durum gibi)
  3. İlgi alanına göre hedefleme (kullanıcıların ilgi duyduğu alanlar ve beğendikleri sayfalara göre hedefleme yapabilme)

Facebook Reklam Modelleri
Facebook’ta sponsorlu haberler ve Facebook Flyer reklamlar olmak üzere iki ayrı reklam modeli bulunmaktadır.

Facebook reklamları 4 farklı biçimdedir;

  1. Web site Reklamları
  2. Sayfa Reklamları
  3. Etkinlik Reklamları
  4. Uygulama Reklamları

Web Site Reklamları (Örnek: www.erenozguney.com)

Facebook’ta ürün yada hizmetinizi hedef kitleye duyurabilirsiniz. Başlık, metin ve reklam görselinden oluşan bu reklamları direkt olarak web sayfanıza yönlendirebileceğiniz gibi sayfanızdaki al başlıklara da yönlendirebilirsiniz. Böylelikle alt sayfalar üzerinden verdiğiniz ürün hizmet hakkında hedef kitlenize direkt iletişim kurabilirsiniz.

Sayfa Reklamları (Örnek: www.facebook.com/erenozguneycom)

Facebook hayran sayfanızın hedef kitlesini genişletebilir, ürün, hizmet ve ya fikriniz için hedef kitle belirleyebilir ve bunu o kitleye duyurabilirsiniz. Başlık, metin ve reklam görselinden oluşan bu reklamları direkt olarak fan sayfanıza yönlendirebilirsiniz.

Etkinlik Reklamları

Etkinliğinizin hedef kitlesini belirledikten sonra ilgili hedef kitleye ulaştırabilirsiniz. Böylece etkinliğinizde bulunma potansiyeli olan kişilere direkt bu etkinlik bilgisi ulaşmış olacaktır.

Uygulama Reklamları

Facebook uygulama reklamları ile potansiyelinizde olan insanların uygulamaya katılımını artırmayı hedefleyen bir reklam tipidir. Bu şekilde uygulamanızı daha kullanabilecek potansiyel kişiye ulaştırabilirsiniz.