Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal web tasarımı; adı üzerinde sade bir görünüme sahip, mümkün olduğu kadar düzenli, alt linklere kolay ulaşılabilinen, kolay kullanımlı, gerekli güncellemelerin sizin tarafınızdan yapılabilineceği, günümüz çağdaş tasarımları düzeyinde, hızlı açılabilen, google tarafından rahatça ve düzenli bir şekilde indexlenebilen, herhangi bir kırık linki olmayan, tüm browser’lara uyumlu, güven ve huzur verici renklerin kullanıldığı, genel internet kullanımında standart yerleşimlerin olduğu problemsiz bir sayfa yapısı diyebiliriz.

İsteklere göre uyarlanabilecek kurumsal web tasarımlarının genel site haritası çıkarmak istersek;

 1. Ana sayfa
 2. Kurumsal
 3. Ürünlerimiz (yönetilebilir modül)
 4. Basında biz (yönetilebilir modül)
 5. İnsan Kaynakları (yönetilebilir modül)
 6. Sertifikalarımız (yönetilebilir modül)
 7. Sıkça Sorulan Sorular (yönetilebilir modül)
 8. Referanslarımız (yönetilebilir modül)
 9. Güncel haberler (yönetilebilir modül)
 10. Yabancı diller
 11. İletişim

Olarak orta ölçekli bir web tasarımının site haritasını oluşturabiliriz. Genel olarak oluşturulmuş site haritasında ürünler bölümü kategorili bir şekilde oluşturulabilir. Alt kategori eklenebilir veya çıkarılabilir. Ürün özellikleri bölümü oluşturulabilir, ürünün özelliklerine göre değişik özellik grupları uygulanabilir.

Buna paralel bir şekilde kurumsal bölümünüde alt bölümler halinde oluşturabiliriz. Kurumsal’ın alt bölümü olarak; hakkımızda, misyon, vizyon, kalite politikası, yönetim şeması, insan kaynakları gibi linkler olarak ayrılabilir. Yine aynı şekilde iletişim bölümüne flash kroki yapılabilir.

Örneklerde anlaşılacağı gibi her linkin altına ekstra linkler talep edilmesi durumunda yapılabilir.